DomůRady a NávodyStránky a blogy o bydlení, které se vyplatí sledovat

Stránky a blogy o bydlení, které se vyplatí sledovat

Chystáte se zařizovat byt nebo vás baví prohlížet si vkusně zařízené interiéry? Inspirujte se na internetu

Stránku založil před deseti lety Maxwell Ryan – interiérový designér a odborník na životní styl – spolu s bratrem Oliverem. „Apartmánový terapeut“ za svými klienty obvykle docházel na skútru a pomáhal jim se zařízením domů či bytů. Ale radil také, jak si udržet útulný domov bez hromadění nepotřebných věcí a jak žít zdravě. Toto poradenství později rozšířil na internet a jednou týdně posílal svým klientům e-mail, ve kterém shrnul své rady, tipy a triky. V roce 2004 spustil blog s denními příspěvky a ten se postupně rozrostl na plnohodnotný portál.

Na stránce naleznete tisíce fotografií reálných interiérů, které posílají čtenáři, s komentářem a vyzvednutím zajímavých věcí. Poradí vám, jak si zařídit bydlení v určitém stylu a narazíte také na návody, jak vyrobit ze starého nové a různé rady do domácnosti.

Velmi podobný jako Apartment therapy je také blog Design*Sponge. Založila ho novinářka Grace Bonneyová, která se interiérovému designu věnovala psaním pro několik amerických novin a časopisů. I na jejím blogu naleznete fotografické prohlídky reálných domů a apartmánů, které poslali čtenáři z celého světa s vlastním komentářem. Zajímavá je i rubrika Before + After (dříve a poté) zaměřená na rekonstrukce prostor nebo renovaci věcí s fotografiemi původního i obnoveného stavu. Je to skvělá inspirace, jak zlepšit své bydlení.

Bonusem na blogu je rubrika věnovaná cestování. Přináší průvodce po různých městech světa psaných místními nadšenci designu, kteří nabízejí skvělé tipy na nákupy, zábavu i zajímavosti v okolí. Pokud se chystáte do zahraničí, podívejte se, zda mezi nimi nenatrefíte na požadovanou destinaci.

Freshome je důkaz, že i ve východní Evropě může vzniknout stránka s obrovskou návštěvností z celého světa. V roce 2007 založil blog pouze 20letý student IT Mihai-Cristian Micle. Hledal svůj vysněný dům a při procházení různých webových stránek o architektuře a designu zjistil, že někteří jejich provozovatelé na nich vydělávají. Řekl si, že to zkusí i on a založil Freshome. Začal stahovat fotografie z jiných stránek a oslovoval architekty a designéry nábytku, aby prezentovali svou práci na jeho stránce. Dnes je Freshome jedním z nejnavštěvovanějších a nejrespektovanějších online magazínů zaměřených na architekturu a interiérový design. Naleznete zde prohlídku projektů současné světové architektury i fotografie inspirativních interiérů z celého světa. Archiv kolem dvou set tisíc fotografií nabízí moře inspirace, ze které můžete čerpat pro vlastní bydlení. Fotografie jsou seřazeny také podle jednotlivých místností, tak snadno najdete, co hledáte. Stránka má sekci zaměřenou také na nábytek a netradiční kreativní nápady a řešení.

Pokud máte rádi strohý skandinávský design, Emmas Designblogg je pro vás to pravé místo k inspiraci. Blog založila Emma Fexeusová v roce 2005, v době, kdy ještě pracovala jako stylistka v magazínu o bydlení. Potřebovala prostor, kde bude „skladovat“ a prezentovat všechny zajímavé informace, nápady, produkty či výtvory designérů, se kterými přicházela denně do styku v práci. Později se její blog vyprofiloval a dnes se zaměřuje už jen na fotografie a projekty ve skandinávském stylu. Vizuálně je stránka velmi čistá, celá v černobílé a takový je i její obsah. Najdete zde práce zajímavých designérů, tipy na knihy, obchody i designové hotely a jako bonus perfektní tipy z autorčina města – Stockholmu.

Další žena na „E“, Američanka Emily Hendersonová, nabízí úplně jiný přístup než předchozí Švédka. Interiér je podle ní bez duše, pokud neobsahuje alespoň jeden starožitný nebo vintage kousek a perfektní domov by měl odrážet lidi, kteří ho obývají. Na jejím blogu proto najdete spíše teplé a plné interiéry zařízené se vkusem a stylem. Emily představuje vlastní interiérové ​​projekty i cizí, které ji inspirují. Zajímavé jsou také návody, jak si vlastnoručně vyrobit něco do domácnosti a inspirativní přestavby ve stylu předtím a poté. Jedná se spíše o osobní blog, který upřednostňuje funkčnost a komfort v bydlení následovaný designem a stylem v těsném závěsu.

Na závěr ještě jeden bonus, který není ani blogem, ani typickou webovou stránkou. Pinterest je jakousi internetovou nástěnkou, kam si uživatelé připínají fotografie seřazené podle oblastí zájmu. Představte si klasickou nástěnku, kam jste si v dětství připínali obrázky z novin a časopisů, ať už to byly fotografie oblíbených zpěváků, šatů nebo destinací. Pinterest funguje na podobném principu, akorát ve virtuálním světě, kde si můžete prohlédnout nástěnky tisíců jiných uživatelů a přebírat jejich fotky na vlastní nástěnky. Najdete zde nekonečné množství inspirace, můžete vyhledávat podle klíčových slov, témat, stylů, barev, sledovat své oblíbené „pinnery“ a sami si přidávat či sbírat fotografie podle vámi zvolených témat.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek