DomůRady a NávodyPlazmový řezací stroj: Efektivní zařízení pro dělení různých druhů kovů

Plazmový řezací stroj: Efektivní zařízení pro dělení různých druhů kovů

Plazmové řezání je oblíbené v různých oblastech. V průmyslu je využíváno zejména automatické řezání plazmou, ovšem například v dílnách má ruční řezání široké využití. Stačí přitom kvalitní plazmová řezačka a hořák.

Plazmový řezací stroj

Jednou z velkých výhod, kterou plazmový řezací stroj může nabídnout, je využívání stlačeného vzduchu. Namísto speciálních plynů tedy stačí kompresor. Ten je navíc mnohdy zabudovaný již v samotném zařízení. Vždy je důležité dbát na kvalitu a čistotu vzduchu – proto bývá využíván odlučovač olejů a vlhkosti. Můžete tak prodloužit životnost řezačky a zajistit skvělé výsledky. Dalšími výhodami je rychlost řezání, precizní řez a univerzálnost.

Plazmový hořák

Jedním z klíčových prvků je plazmový hořák. Disponuje tryskou a jednoduchým ovládáním, díky čemuž plazmové řezání mohou využívat nadšení kutilové i profesionálové. Z trysky vychází plazmový paprsek o velmi vysoké teplotě. Je tak umožněno efektivní dělení různých materiálů. Je přitom snížen přenos tepla do samotného kovu, snižuje se tedy i riziko deformací. Při řezání plazmou příliš nezáleží na kvalitě materiálu – nevadí lehká koroze, nátěry a podobně. Výsledný řez je kvalitní a přesný.

Plazmová svářečka

Pokud se rozhodnete pro řezání plazmou, je vhodné se při výběru držet několika základních parametrů. Na trhu je dostupná plazmová svářečka kombinující řezání a sváření. Mnohdy je však plazma používána spíše pro dělení kovů. Plazmová řezačka nabízí různý výkon, který lze přizpůsobit v určitém rozmezí. Nastavení si tak přizpůsobíte pro konkrétní plech. Pořídit si můžete praktický set, který obsahuje zdroj, kabel i hořák. Máte tak vše v jednom, bez starostí.

Plazmová řezačka je univerzální a efektivní. Nabízí přitom snadnou obsluhu, nízké provozní náklady a spolehlivé výsledky.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek